Jdi na obsah Jdi na menu

Reakce na MČR Pardubice a Klokočov 2018

6. 10. 2018

 REAKCE NA MČR PARDUBICE A KLOKOČOV

Vážené předsednictvo svazu chovatelů chladnokrevných koní, 
Vámi pořádané akce MČR v Pardubicích a Klokočově hodnotím velmi pozitivně z hlediska kvality rozhodčích a pomocného personálu a celkové organizovanosti akcí. Tato dvě mistrovství se nedají vůbec srovnat s mistrovstvími z minulých let. Rozhodčí byli poprvé tvrdí, spravedliví a nestranní. Trať p. Blizňáka v Pardubicích na ovladatelnosti v kládě byla zatím jedna z nejlepších a nejtěžších, která opravdu byla hodna mistrovství a kvalitně prověřila schopnosti kočích. Pokud budou i nadále takto zkušení lidé stavitelé trati, věřím, že kvalita této disciplíny stoupne nejen v očích diváků, ale i kočích. V disciplíně těžkého tahu byla na počátku stanovena pravidla, kterých se p. Petrtýl, jako rozhodčí, striktně a nekompromisně držel. 
Na MČR v Klokočově není v podstatě co vytknout. Bylo zde předvedeno, že se dobře dá zvládnout celá organizace závodů, rozhodování rozhodčích bylo prozatím bezkonkurenčně nejkvalitnější za poslední léta všech soutěží v tomto sportu. Pokud se tito rozhodčí dopustili nějaké chyby, věřím tomu, že nebyla způsobena cíleně nebo zaujatě. 
Závěrem bych také jmenovitě pochválil za rovné rozhodování a kvalitu celých závodů p. Petrtýla, p. Šanturovovou, p. Petřeka, p. M. Novotného a technický personál. 
 
S pozdravem 
J. Marvan